Arhiv: Razširjena veljavnost KPdg na vse delodajalce, ki opravljajo dejavnost vozniških šol

V Uradnem listu RS št. 4, z dne 19.1.2018 je bil objavljen Sklep o razširjeni veljavnosti Kolektivne pogodbe med delavci in družbami drobnega gospodarstva (KPdg), na podlagi katerega se od objave dalje veljavnost določb KPdg, sklenjene 20. 10. 2010 (Ur. L RS št. 94 z dne 26.11.2010), razširi na vse delodajalce, ki opravljajo dejavnost 85.530 – dejavnost vozniških šol, ne glede na članstvo v GZS-Podjetniško trgovski zbornici. Odslej KPdg velja za vse delodajalce z dejavnostjo vozniških šol v Republiki Sloveniji, četudi niso člani nobene delodajalske organizacije. Gospodarska zbornica Slovenije - Podjetniško-trgovska zbornica je predlagala razširitev veljavnosti Kolektivne pogodbe med delavci in družbami drobnega gospodarstva za dejavnost vozniških šol z namenom ureditve preprečevanja dumpinga cene delovne sile v tej dejavnosti med člani GZS-PTZ in nečlani, za katere kolektivna pogodba ni veljala. Razširitev veljavnosti KPdg na vse delodajalce v tej dejavnosti v Sloveniji pomeni tudi velik prispevek k ureditvi trga delovne sile in trga storitev nasploh, v katerega vstopajo delodajalci, ki opravljajo to dejavnost.